XXII Kongres Międzynarodowej Unii Architektów

Data dodania: 05.07.2005 | Aktualizacja: 05.07.2005, 00:00:00

Prezes Jurkowski „donosi” z Istambułu:

Wczoraj wieczorem (3.07) w przepięknej scenerii, odbyła się ceremonia otwarcia XXII Kongresu Międzynarodowej Unii Architektów (UIA) w Istambule.

Dziś (4.07) odbyło się posiedzenie II Regionu UIA, podczas którego R.Jurkowski oraz K.Bojanowski przedstawili swoją prezentację – mówiono m.in. o Kongresie Polskich Architektów w Białymstoku, poświęconemu dziedzictwu; o tożsamości, polityce architektonicznej. Prezentacja ta zgromadziła tłumy zainteresowanych, podobnie jak nasza wystawa, której oficjalne otwarcie, co prawda zapowiadane jest na najbliższe dni, ale już budzi ona powszechny zachwyt, podobnie jak wystawy grup roboczych UIA, które zostały przygotowane przez Ewę Kuryłowicz oraz Krzysztofa Chwaliboga.

Dużo mówi się też o rozstrzygniętym w ub. tygodniu Konkursie na Muzeum Historii Żydów Polskich, zwłaszcza, że wśród gości Kongresu są również uczestnicy tego konkursu: Peter Eisenman, Kengo Kuma. Wśród moderatorów poszczególnych wykładów i paneli są m.in.: Mario Botta, Zaha Hadid, Robert Venturi, Tadao Ando, Dominique Perrault, Hans Hollein i inni

Udostępnij na:

REKLAMA
Duravit

Equitone

Kessel - Ochrona przed przepływem zwrotnym

Zehnder Charleston

Bolix

VELUX ArchiTips

Alufire

Konkurs dla architektów - Alloc
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Grupa EGA Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę