Wystawy "Chinaproduction" i "China – Facing Reality"

Data dodania: 19.12.2007 | Aktualizacja: 19.12.2007, 00:00:00

Wystawy „Chinaproduction” w Wiedeńskim Centrum Architektury (26.10.2007 – 21.01.2008) i „China – Facing Reality” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Wiedniu (26.10.2007 - 10.02.2008)

Wystawa „Chinaproduction” w Wiedeńskim Centrum Architektury odzwierciedla aktualną debatę międzynarodową na temat współczesnej architektury w Chinach, które stały się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla zachodniego międzynarodowego sektora architektonicznego. Prestiżowe budowle zaprojektowane przez gwiazdy architektury funkcjonują jako emblematy współczesnej chińskiej tożsamości. Mają symbolizować unowocześnione, otwarte Chiny, które jak się dzisiaj często utrzymuje, są bardziej zachodnie niż sam Zachód. Aktualna dyskusja na temat zapierającej dech w piersiach urbanistycznej transformacji, jak również refleksje dotyczące zmian zachodzących w zawodzie architekta w kontekście chińskiej transformacji są prezentowane w formie dokumentacji przedstawiającej historię recepcji tych zjawisk w mediach.
Wystawa „Chinaproduction” w Wiedeńskim Centrum Architektury i wystawa „China – Facing Reality” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Wiedniu to dwa główne wydarzenia prezentacji współczesnej architektury chińskiej w Wiedniu, „China in Vienna”.

Udostępnij na:

REKLAMA
Duravit

Equitone

Dallmer
Bolix

KER3MR
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę