Wystawy "Chinaproduction" i "China – Facing Reality"

Data dodania: 19.12.2007 | Aktualizacja: 19.12.2007, 00:00:00

Wystawy „Chinaproduction” w Wiedeńskim Centrum Architektury (26.10.2007 – 21.01.2008) i „China – Facing Reality” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Wiedniu (26.10.2007 - 10.02.2008)

Wystawa „Chinaproduction” w Wiedeńskim Centrum Architektury odzwierciedla aktualną debatę międzynarodową na temat współczesnej architektury w Chinach, które stały się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla zachodniego międzynarodowego sektora architektonicznego. Prestiżowe budowle zaprojektowane przez gwiazdy architektury funkcjonują jako emblematy współczesnej chińskiej tożsamości. Mają symbolizować unowocześnione, otwarte Chiny, które jak się dzisiaj często utrzymuje, są bardziej zachodnie niż sam Zachód. Aktualna dyskusja na temat zapierającej dech w piersiach urbanistycznej transformacji, jak również refleksje dotyczące zmian zachodzących w zawodzie architekta w kontekście chińskiej transformacji są prezentowane w formie dokumentacji przedstawiającej historię recepcji tych zjawisk w mediach.
Wystawa „Chinaproduction” w Wiedeńskim Centrum Architektury i wystawa „China – Facing Reality” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Wiedniu to dwa główne wydarzenia prezentacji współczesnej architektury chińskiej w Wiedniu, „China in Vienna”.

Udostępnij na:

REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Art Cinema Atlas Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Entra Equitone Fakro KONE Libet Libet OWA Polski Holding Nieruchomości S.A. Polflam Renson Reynaers Aluminium Rigips Rigips Selt
Powrót na górę