Wystawa Polska. Ikony Architektury w Niemczech

Data dodania: 25.02.2007 | Aktualizacja: 25.02.2007, 00:00:00

Od 10 lutego do 11 marca br. w Stadtmuseum w Düsseldorfie (Niemcy) będzie można oglądać wystawę Polska. Ikony Architektury, stanowiącą element oficjalnej promocji Polski za granicą. To trzecie po Warszawie i Bernie miasto, w którym jest ona prezentowana. Wystawa powstała w wyniku współpracy miesięcznika "Architektura-murator" z Departamentem Promocji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Za prezentację w Niemczech odpowiada Instytut Polski w Düsseldorfie.

Celem wystawy Polska. Ikony Architektury jest zaprezentowanie najbardziej charakterystycznych, znaczących obiektów architektonicznych, zrealizowanych po 1989 roku i będących swoistymi znakami w przestrzeni. Są to zarówno budynki, które powstały na terenie naszego kraju, jak i te symbolizujące Polskę na arenie międzynarodowej.

Dwadzieścia prezentowanych na wystawie obiektów to zaledwie drobny ułamek z tysięcy powstających realizacji; niewielka próbka tego, co dzieje się w architekturze we współczesnej Polsce. Zależało nam na takim ich doborze, by pokazać jak najszersze spektrum architektonicznych tendencji, stylów oraz rozległy obszar zainteresowań i twórczych możliwości projektantów - powiedziała Ewa P. Porębska, kurator wystawy Polska. Ikony Architektury.

Atrakcyjna forma ekspozycji, zaprojektowanej przez młodą śląską pracownię medusa group, ma przybliżyć najwybitniejsze budynki powstałe w ostatnich 15 latach, ukazać ich wyjątkowość, edukować i zachęcać do bliższego zainteresowania dorobkiem architektów tworzących w Polsce. Sposób przedstawienia akcentuje najważniejsze cechy obiektów poprzez specjalnie dobrane zdjęcia, schematy i opisy. Uniwersalna formuła wystawy przyciąga nie tylko architektów, ale też szerszą publiczność.

Wystawa Polska. Ikony Architektury, nazywana też "wystawą w drodze", po Düsseldorfie ma już zaplanowane kolejne miejsca ekspozycji. Jeszcze w tym roku planowane są prezentacje w Karlstadt a następnie w Luksemburgu oraz inne miasta europejskie

Udostępnij na:

REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Art Cinema Atlas Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Entra Equitone Fakro KONE Libet Libet OWA Polski Holding Nieruchomości S.A. Polflam Renson Reynaers Aluminium Rigips Rigips Selt
Powrót na górę