Wystawa "Weissenhof - osiedle Werkbundu, Stuttgart 1927"

Data dodania: 11.10.2012 | Aktualizacja: 11.10.2012, 00:00:00

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy "Weissenhof- osiedle Werkbundu, Stuttgart 1927", czynnej codziennie w godz. 10:00- 18:00 w holu Hotelu Park przy ul. Kopernika 9 we Wrocławiu, w najbardziej prestiżowym obiekcie wrocławskiego osiedla WUWA- zaprojektowanym przez Hansa Scharouna domu dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw.

Osiedle Weissenhof jest pierwszym spośród sześciu osiedli wzorcowych Werkbundu wybudowanych w latach 1927-1932 w miastach europejskich: w Stuttgarcie, w Brnie, we Wrocławiu, w Zurichu, w Pradze i w Wiedniu.

Osiedla te były formą poszukiwania rozwiązań problemu przeludnienia miast i odpowiedzi na nowe oczekiwania społeczeństwa w sferze jakości mieszkania.

Można śmiało powiedzieć, że Weissenhof to zbudowany manifest modernizmu. Do opracowania i realizacji projektów zaproszono wówczas siedemnastu architektów europejskiej awangardy – takich jak Mies van der Rohe, Walter Gropius i Le Corbusier. W efekcie powstał jeden z najwybitniejszych zespołów zabudowy XX wieku.

Wystawa jest częścią projektu „Weissenhof i WUWA – tworzenie sieci współpracy w dziedzinie rewitalizacji osiedli Werkbundu“ realizowanego przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w partnerstwie z Muzeum Weissenhof w Stuttgarcie.

W ramach projektu we wrześniu br. w Stuttgarcie pokazano wystawę poświęconą wrocławskiemu osiedlu WUWA.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Duravit

Equitone

Kessel - Ochrona przed przepływem zwrotnym

Zehnder Charleston

Bolix

VELUX ArchiTips

Alufire

Konkurs dla architektów - Alloc
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Grupa EGA Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę