Wystawa „Coop HIMMELB(L)AU. Beyond the blue” w Muzeum Sztuki Stosowanej w Wiedniu

Data dodania: 04.01.2008 | Aktualizacja: 04.01.2008, 00:00:00

Wystawa „Coop HIMMELB(L)AU. Beyond the blue” została zaprojektowana specjalnie z myślą o sali wystawowej Muzeum Sztuki Stosowanej w Wiedniu. Pomyślana jako pokaz prac i jednocześnie eksperyment przestrzenny, pozwala zapoznać się z niekonwencjonalną, pionierską twórczością oraz metodą projektową wiedeńskiej pracowni architektonicznej światowej sławy. Istniejąca od 1968 r. pracownia realizuje na całym świecie projekty w dziedzinie architektury, urbanistyki, designu i sztuki.

Obecna ekspozycja to najobszerniejsza i najpełniejsza dotychczas prezentacja muzealna projektów Coop HIMMELB(L)AU. Zawiera wiele międzynarodowych budowli i projektów. Szczególną uwagę poświęcono najnowszym projektom urbanistycznym, takim jak BMW Welt w Monachium (2001-2007), Musée des Confluences w Lyonie (2001-2010), czy budynek Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem (2003-2011). Na wystawie można zobaczyć specjalnie zaprojektowaną na tę okazję instalację, ukazującą zarówno ciągłość jak i różnorodność języka formalnego, jakim posługują się architekci z Coop HIMMELB(L)AU w swych pracach. To zainspirowana formą szachownicy makieta skomponowana ze 170 modeli architektonicznych ukazujących około 80 zrealizowanych lub niezrealizowanych projektów, a także projektów obecnie przygotowywanych, które razem tworzą coś na kształt dojrzałej struktury miejskiej.

Na wielkoformatowym ekranie wyświetlane są sekwencje filmowe, które ukazują graniczne obszary architektury i historii, literatury, filmu oraz sztuk wizualnych w pracach Coop HIMMELB(L)AU, uwydatniając tym samym koncepcyjne podejście i metodę twórczą architektów.

Wystawę można oglądać do 11 maja 2008 r.

Udostępnij na:

REKLAMA
Duravit

Equitone

Dallmer
Bolix

KER3MR
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę