Studio Otwarte Miasto - wystawa Riegler&Riewe Architekten

Data dodania: 11.03.2008 | Aktualizacja: 11.03.2008, 00:00:00

12.03.2008 środa, godz. 18.00
miejsce: Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

I odsłona projektu Studio Otwarte Miasto - Instytucje Kultury
Wykład: Jan Kubec
Wernisaż wystawy: Głębia powierzchni - Riegler Riewe Architekten połączony z prezentacją autorską biura Roger Riewe & Florian Riegler.

Biuro architektoniczne Riegler Riewe Architekten zostało założone w 1996 roku, swoja siedzibę ma w Grazu. Pracownia opracowuje projekty w Austrii, Szwajcarii, we Włoszech oraz w Niemczech.
W ubiegłym roku biuro Riegler Riewe Architekten otrzymało I nagrodę w konkursie na Nowy Gmach Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Biuro było wielokrotnie nagradzane, m.in.: Austriacką Nagrodą Budownictwa Mieszkaniowego, Nagrodą Austriackiego Inwestora, Nagrodą Architektoniczną Styrii oraz Nagrodą Architektoniczną Austriackiego Przemysłu Betonowego i Cementowego, ponadto było dwukrotnie nominowane do Nagrody Miesa van der Rohe oraz do Światowej Nagrody Architektonicznej UIA w kategorii „technologie stosowane”.

głębia powierzchni / wystawa bez obrazów

„nasza architektura powstaje w głównej mierze w oparciu o plany, które są wynikiem analizy scenariuszy funkcjonalnych.
te programy funkcjonalne mogą być bardzo różne, dlatego konieczne jest, aby plany były maksymalnie otwarte, a przez to w pewnym sensie abstrakcyjne.
przy tworzeniu wystawy zdecydowaliśmy się wykorzystać plany projektów, które mają dla nas szczególne znaczenie - to one zostały przekształcone w panele, które ukazują istotę naszego procesu projektowego.
taką formą ekspozycji staramy się pobudzić wyobraźnię przestrzenną oglądającego, wskazując równocześnie na pewnego rodzaju kategoryzację projektów i programów funkcjonalnych.
dla widzów zainteresowanych szczegółami zamontowaliśmy małe monitory z krótkimi filmami opowiadającymi o projektach.”
/Roger Riewe/

„Ta architektura nie musi udawać żadnej doskonałości, ani zakładać jakiegokolwiek warunku zdefiniowanego. Musi pozostawiać miejsce na niedoskonałości, niedokończenia, niedorzeczności i dysonanse, które przynosi prawdziwe życie, być przed i za nimi, wyprzedzać je i im ustępować, wznosić się i milknąć. Musi pozostać przezroczysta, nie przypieczętowując swojej efektywności, ale czyniąc ją przekraczalną.”
/Ulrich Schwarz/

Więcej o pracowni na: www.rieglerriewe.co.at
Projekt Studio Otwarte Miasto jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego
Wystawa czynna do 13.04.2008
Sponsor wystawy: Xella

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu.

Galeria Architektury SARP
czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00
ul. Dyrekcyjna 9, 40-013 Katowice
tel. +48.32.25.39.774, fax +48.32.25.39.230
email: galeria@sarp.katowice.pl

Kliknij ab powiększyć

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Art Cinema Atlas Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Entra Equitone Fakro KONE Libet Libet OWA Polski Holding Nieruchomości S.A. Polflam Renson Reynaers Aluminium Rigips Rigips Selt
Powrót na górę