ŚP. WITOLD BENEDEK

Data dodania: 25.06.2011 | Aktualizacja: 25.06.2011, 00:00:00

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 6 czerwca 2011 roku zmarł

WITOLD BENEDEK,

wybitny architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej - 1954.
Członek SARP od 1954 roku. Ceniony nauczyciel akademicki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyrektor Instytutu Projektowania Architektonicznego
w latach 1987-1991. Prodziekan Wydziału Architektury PW w latach 1981-1987. Szef Pracowni Projektowania Architektonicznego. Wychowawca wielu pokoleń architektów.

Nacechowany skromnością, twórczym i rzetelnym podejściem do zawodu.
Autor i współautor szeregu znaczących projektów i realizacji w zakresie architektury szkół wyższych, w tym m.in. Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina (dawnej Akademii Muzycznej) w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
Wydziału Biologii oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, bibliotek: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu w Białymstoku 1999, a także domów studenckich na Jelonkach w Warszawie.

Laureat nagród i wyróżnień w licznych konkursach architektonicznych. Główny projektant w zespołach projektowych na Wydziale Architektury PW 1955-1992 i główny projektant w Biurze Projektów Szkół Wyższych 1973-1992.

Od roku 1992 wspólnik Pracowni Architektonicznej BNS. Uhonorowany nagrodami państwowymi i środowiskowymi, m.in. Honorową Nagrodą SARP i Srebrną Odznaką SARP.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Przewodniczący Kolegium Sędziów Konkursowych SARP w latach 1991-1994.

Środowisko utraciło wspaniałego Kolegę, aktywnego w działaniach na rzecz architektury i środowiska zbudowanego.

Architektura polska poniosła wielką stratę.

Udostępnij na:

REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Wienerberger
Powrót na górę