Seminarium: Rozwój miast i zagospodarowanie przestrzenne

Data dodania: 25.09.2008 | Aktualizacja: 25.09.2008, 00:00:00

3 października 2008 (hotel Radisson SAS, ul. Grzybowska 24, Warszawa)

3 października 2008 roku Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Ambasada Francji w Polsce we współpracy z „Cités Unies France” organizuje seminarium: Rozwój miast i zagospodarowanie przestrzenne. Skierowane jest ono do miast, Urzędów Marszałkowskich oraz stowarzyszeń i instytucji zajmujących się tematyką miejską.
Spotkanie doskonale wpisuje się w kalendarz prezydencji francuskiej w Radzie UE, a przede wszystkim w zaplanowane na grudzień br. „Forum Miast” w Montpellier.

Seminarium ma na celu ułatwienie wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i francuskimi partnerami, tj. samorządami, wyspecjalizowanymi instytucjami i stowarzyszeniami, jak również jednostkami administracji rządowej, w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego i polityki miejskiej. Jego celem jest również „uwrażliwienie” przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego uczestniczących w programach bliźniaczych na wyzwania związane z polityką regionalną i miejską w kontekście wdrażania środków z funduszy strukturalnych. Przedstawiając widoczne dokonania samorządów lokalnych, spotkanie to przyczyni się do wyłonienia nowych obszarów współpracy na szczeblu lokalnym i regionalnym.

Podczas spotkania zostaną poruszone trzy zagadnienia:

Zgłoszenia udziału w seminarium należy przesyłać mailem na adres : koncepcja2@mrr.gov.pl

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Art Cinema Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro OWA Polflam Reynaers Aluminium Wienerberger
Powrót na górę