Odpowiedź Marszałka Sejmu na Pismo Prezesa SARP

Data dodania: 28.01.2005 | Aktualizacja: 28.01.2005, 00:00:00

Marszałek Sejmu
Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Ryszard Jurkowski
Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

Szanowny Panie Prezesie.

Z uwagą zapoznałem się z Pana listem, w którym przedstawił Pan stanowisko Stowarzyszenia Architektów Polskich w sprawie Ustawy o zgospodarowaniu przestrzennym gmin. Ocena Pana i SARP jest bardzo krytyczna. Projekt ustawy został 12.01.2005 r. skierowany do pierwszego czytania w Komisji Infrastruktury i Komisji Zarządu Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Podczas tych prac posłowie będą mogli dokonać dogłębnej merytorycznej analizy projektu rządowego. Nie jest właściwością Marszałka Sejmu ocenianie trafności i niezbędności proponowanych rozwiązań zawartych w projektach ustaw. Oceny dokonują posłowie i oni w głosowaniu są władni przesądzić o losie projektu.

Jestem pewien, że będą uważnie zapoznawać się z opiniami różnych środowisk i że głos Stowarzyszenia Architektów Polskic na pewno w sposób istotny będzie rzutował na poselskie decyzje. Kierując się tym, przekazałem list Pana do komisji sejmowych.

Z wyrazami szacunku
Włodzimierz Cimoszewicz

kliknij, aby powiększyć
Udostępnij na:

REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Art Cinema Atlas Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Entra Equitone Fakro KONE Libet Libet OWA Polski Holding Nieruchomości S.A. Polflam Renson Reynaers Aluminium Rigips Rigips Selt
Powrót na górę