Nagrody Ministra Infrastruktury

Data dodania: 24.11.2004 | Aktualizacja: 24.11.2004, 00:00:00

Już po raz czterdziesty dziewiąty zostały wręczone doroczne nagrody Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury, budownictwa, planowania przestrzennego, urbanistyki oraz geodezji i kartografii.
W tegorocznej edycji Konkursu w imieniu Ministra Infrastruktury Krzysztofa Opawskiego Nagrody wręczał Podsekretarz Stanu Andrzej Bratkowski.
W 2004 roku spośród 56 zgłoszonych wniosków przyznano 17 nagród, w tym: 8 z architektury oraz po 3 z budownictwa, planowania przestrzennego, urbanistyki oraz geodezji i kartografii. Podczas uroczystości w dniu 22 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie Wiceminister Andrzej Bratkowski wręczając nagrody i gratulując laureatom nawiązał do bogatej historii konkursu i podkreślił, że w ostatnich latach wszystkie nagrodzone prace były na światowym poziomie i miały szansę realizacji w kraju.

Przewodniczący Komisji Nagród prof. Adam Zbigniew Pawłowski zwrócił uwagę na fakt, że nagrodzone projekty architektoniczne dotyczą ważnych dziedzin użyteczności publicznej i scharakteryzował wyróżnione prace jako przykłady łączenia wysokiej klasy formy, funkcji i współczesnej techniki. Podkreślił, że pierwszą nagrodę w dziedzinie geodezji i kartografii otrzymało opracowanie i wdrożenie technologii map tyflologicznych dla niewidomych i słabo widzących, a wszystkie nagrodzone projekty z zakresu geodezji i kartografii przyczyniają się do tworzenia krajowych systemów przy udziale najnowszych technologii światowych.

W uroczystości wzięli udział także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Ryszard Krystek, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Andrzej Urban i Główny Geodeta Kraju Jerzy Albin.

Udostępnij na:

REKLAMA
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę