MIĘDZYNARODOWY KONKURS DLA ARCHITEKTÓW I STUDENTÓW - Domy Przysłupowe

Data dodania: 03.07.2012 | Aktualizacja: 03.07.2012, 00:00:00

Szanowni Państwo,

SARP O/Wrocław, działając na zlecenie zgorzeleckiego Stowarzyszenia Dom Kołodzieja oraz we współpracy z Organizatorem po stronie niemieckiej -
Stowarzyszeniem Verein f.d. Qualitätsmarke Fachring Umgebidenhaus, informuje o ogłoszeniu międzynarodowego Konkursu na "Opracowanie koncepcji modelu domu jednorodzinnego o cechach architektury regionalnej Krainy Domów Przysłupowych".

Konkurs, organizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013, jest Konkursem otwartym, jednoetapowym, studialnym, adresowanym do 2 grup Uczestników:architektów i studentów. Ze względu na międzynarodowy charakter Konkursu,
jest on prowadzony w języku angielskim i w tym języku powinny być sporządzone informacje na planszach, opis techniczny oraz zestawienia powierzchni.

Zasadniczym zadaniem stawianym przed Uczestnikami jest wykreowanie współczesnej wizji domu jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie Krainy Domów Przysłupowych.

Kraina Domów Przysłupowych to rejon historycznych Łużyc o bogatej tradycji i kulturze. Wykształcona na tym terenie tradycja budowy tzw. domów przysłupowych została zarzucona po 1945 r. na terenie Czech i Polski, a w Niemczech jest sporadycznie kontynuowana przez miejscowe firmy budowlane. Obecnie, zwłaszcza na terenie Polski, brak wzorców budowy domów odpowiadających tak bogatym tradycjom. Istnieje zatem pilna potrzeba reaktywowania tych wzorców w zgodzie z wielowiekową tradycją, z uwzględnieniem nowoczesnych technik budowlanych i współczesnego poziomu
życia.

Podstawowym celem Konkursu jest uzyskanie koncepcji domu jednorodzinnego wraz z dyspozycją zagospodarowania działki. Celem Konkursu jest także propagowanie wzorców architektury o wysokiej jakości, poprzez stworzenie szerokiego wachlarza przykładów współczesnej wizji architektury przysłupowej. Celem Konkursu jest też uzyskanie dyspozycji funkcjonalnej domu odpowiadającego potrzebom rodziny 2+2 - zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i użytkowym, a także wskazania, jakie budynki towarzyszące mogą być zrealizowane wraz z domem mieszkalnym.

Regulamin Konkursu wraz z załącznikami oraz szczegółowymi wytycznymi historycznymi i konserwatorskimi dostępny jest na stronie Zamawiającego (www.nowedomyprzyslupowe.pl) oraz Organizatora (www.wroclaw.sarp.org.pl).

Będziemy wdzięczni za rozpropagowanie informacji o Konkursie wśród architektów i na Wydziałach Państwa Uczelni.

Z poważaniem,
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Oddział we Wrocławiu

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Duravit

Equitone

Kessel - Ochrona przed przepływem zwrotnym

Zehnder Charleston

Bolix

VELUX ArchiTips

Alufire

Konkurs dla architektów - Alloc
Partnerzy SARP:
Bolix Duravit Grupa EGA Equitone Fakro Kone OWA Pozbruk Scalamid Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę