Konkurs na projekt siedziby Muzeum Historii Polski… z ostatniej chwili…

Data dodania: 17.06.2009 | Aktualizacja: 17.06.2009, 00:00:00

Muzeum Historii Polski informuje:
Kolejny etap konkursu na projekt siedziby Muzeum Historii Polski za nami. 16 czerwca upłynął termin rejestracji osób potencjalnych uczestników konkursu. Ten wynik przeszedł nasze oczekiwania. Do Muzeum Historii Polski wpłynęło z całego świata aż 654 formalnych zgłoszeń na projekt stałej siedziby MHP!

Tak duża liczba najlepiej obrazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się nasze przedsięwzięcie. Warto zauważyć, że na podobne konkursy np. konkurs na siedzibę Teatru Nowego w Warszawie wpłynęło 200 zgłoszeń a nadesłano 115 prac, natomiast na konkurs stałej siedziby Europejskiego Centrum Solidarności zgłosiło się 350 uczestników, a prac nadesłanych było 60.

Biorąc pod uwagę przykłady podobnych konkursów na świecie szacujemy, że na nasz wpłynie 350 – 400 projektów. Czekamy na nie do 7 lipca.

Najwięcej formalnych zgłoszeń wpłynęło z Polski – 161. 55 ze Stanów Zjednoczonych, z Francji – 45, z Chin aż 37. Wśród 70 krajów, z których wpłynęły zgłoszenia były i takie egzotyczne jak Trynidad i Tobago, Kazachstan, Malezja, Puerto Rico i Tajwan.
Więcej informacji na stronie Muzeum: www.muzhp.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę