Inauguracja polskiej edycji książki J. Rykwerta

Data dodania: 06.12.2018 | Aktualizacja: 23.02.2021, 12:13:19

W dniu 11 września b.r., podczas XXVIII Zebrania Zarządu Głównego SARP, odbyła się inauguracja polskiej edycji książki Josepha Rykwerta „O rajskim domu Adama” wydanej przez SARP, pod patronatem NIAiU. 

Książka, wydana dzięki staraniom Prezesa Ryszarda Jurkowskiego, to „ (…) piękny i mądry esej, przetłumaczony jak na esej przystało, z wielką swobodą, wrażliwością i co niezmiernie ważne, z ogromną znajomością zagadnień architektonicznych; esej wybrany „dla SARP-u” przez samego Prof. Rykwerta, by cieszyć nie tylko grono architektów i studentów, ale i wszystkich tych, którzy podążają za podstawowymi potrzebami i wartościami ludzkiej egzystencji. (…)  ta książka to wędrówka w poszukiwaniu tego, co najistotniejsze dla każdego człowieka, niezależnie od czasu, w jakim przyszło mu żyć, a mianowicie bezpieczeństwa i godności, które daje dach nad głową w nieprzewidywalnym, groźnym, otaczającym nas świecie, czyli fizyczny i metaforyczny dom. 

Budując dom, architekci muszą zdawać sobie sprawę również z jego duchowego wymiaru. To wielka i niezbędna umiejętność wybierać pomiędzy chęcią służenia a chęcią sławy, między prawdą a fałszem, intuicją a zarozumialstwem, wreszcie między prostotą a szaleństwem. To prawda, każdej budowli przystoi inny wymiar, ale architekt zawsze musi pamiętać, że projektuje i dla ciała, i dla duszy.

Takie jest moim zdaniem wielkie przesłanie Pana Profesora Josepha Rykwerta zawarte w pięknym eseju pt. O rajskim domu Adama.” (z przedmowy Prezesa SARP, arch. Mariusza Ścisło).

Uprzejmie informujemy, że książkę można nabyć w biurze ZG SARP, przy ul. Foksal 2 w Warszawie, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-14.00. Koszt: 50 PLN.

Istnieje również możliwość otrzymania książki pocztą – wtedy należy zrobić przelew w kwocie 54,92 PLN, w tytule podając: 

Książka Joseph Rykwert +imię i nazwisko zamawiającego oraz adres, na jaki książka ma zostać przesłana

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Architektów Polskich
ul. Foksal 2
00-366 WARSZAWA

Rachunek bankowy:
mBank SA Nr konta: 98114021050000491211001001

Kontakt Biuro ZG SARP, Agnieszka Mietlicka:  dz@sarp.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Equitone

Alufire

Zehnder Charleston

Bolix

VELUX ArchiTips

Internorm

Partnerzy SARP:
Bolix Grupa EGA Equitone Fakro Kone Luxiona Pozbruk Scalamid Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę