III edycja Karkonoskiego Festiwalu Światła

Data dodania: 12.01.2011 | Aktualizacja: 12.01.2011, 00:00:00

Zapraszamy na III edycję Karkonoskiego Festiwalu Światła, która odbędzie się terminie 14-16 stycznia 2011 w Jeleniej Górze. Jak co roku, partnerem strategicznym Festiwalu jest firma PHILIPS Lighting Poland S.A. a głównym organizatorem jest firma LBL s.c., partner handlowy Philips.

W dniach 14-16 stycznia 2011 Kotlina Jeleniogórska będzie lśniła blaskiem III Karkonoskiego Festiwalu Światła. Celem pomysłodawców Festiwalu jest nadanie temu projektowi rangi wydarzenia o charakterze ponadregionalnym, które stanie się turystyczną atrakcją i wizytówką Kotliny Jeleniogórskiej - również poza granicami Polski. Inspiracją do organizacji Karkonoskiego Festiwalu Światła jest największy na świecie, mający ponad 50 letnią tradycję, festiwal światła „Fête des lumières” we francuskim Lyonie, gdzie od lat technologia i nauka łączą się ze sztuką i rozrywką. Jelenia Góra, która już po raz trzeci będzie podejmować festiwalowych gości, jest jedynym polskim miastem, należącym do światowej organizacji LUCIA (Light Urban Cities International Association), której celem jest rozwój i promocja oświetlenia jako dziedziny przynoszącej miastom znaczące korzyści.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną najnowsze systemy energooszczędnego oświetlenia firmy PHILIPS, programy oszczędzania energii i koncepcje wytwarzania energii odnawialnej. Organizatorzy mają zaszczyt poinformować, że Festiwal objął patronatem naukowym prof. dr hab. Wojciech Żagan, wybitny specjalista w zakresie tworzenia koncepcji iluminacji przestrzeni publicznej. Prof. Żagan jest min. autorem projektów iluminacji Wawelu, Jasnej Góry oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Festiwal będzie również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, a także pokazów z zastosowaniem nowoczesnych technologii laserowych, graficznych i audiowizualnych w wykonaniu renomowanych firm Visual Sensation i Super AV. Atrakcyjnie zapowiada się spektakl „Stworzenie Świat(ł)a”. W czasie 20 minutowego spektaklu zaprezentowane zostaną efekty świetlne oraz mapping architektoniczny. Spektakl realizowany będzie w kościele Ewangelickim w Cieplicach. Organizatorzy przewidują pięć edycji spektaklu podczas Festiwalu i jeżeli uzyska on dobre oceny widzów, rozważa się jego edycję w przyszłości. Dodatkowo firma Multidekor, największy Polski producent oświetlenia świątecznego, zaprezentuje iluminacje i dekoracje świąteczne.

Do trzeciej edycji Festiwalu przystąpiły również wyższe uczelnie i studenckie koła naukowe. Goście, którzy odwiedzą Cieplice w czasie trwania Festiwalu będą mogli podziwiać prace przygotowane przez studentów i naukowców z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Zawodowej z Nysy oraz Politechniki Wrocławskiej .

Zamiarem organizatorów jest stworzenie z Kotliny Jeleniogórskiej, Polskiego Salonu Światła, w którym prezentowane będą najnowsze techniki oświetlenia przestrzeni publicznej, wnętrz pałaców, hoteli oraz mieszkań.

Partnerem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, miasto Jelenia Góra, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze oraz Energia Pro S.A.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Duravit

Equitone

Dallmer
Bolix

VELUX ArchiTips

Konkurs Polbruk City & Rest
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Grupa EGA Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę