FORUM KONKURSÓW ARCHITEKTONICZNYCH 27- 28 czerwca 2014

Data dodania: 26.06.2014 | Aktualizacja: 26.06.2014, 00:00:00

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju organizuje ogólnopolskie, interdyscyplinarne FORUM KONKURSÓW ARCHITEKTONICZNYCH. Celem wydarzenia jest promocja i upowszechnianie konkursu jako instrumentu kreowania ładu przestrzennego, wysokiej jakości budynków i przestrzeni publicznych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pani Elżbieta Bieńkowska, Wicepremier RP, Minister Infrastruktury i Rozwoju.

 

Forum odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2014 roku w Warszawie. Tematyka wydarzenia poświęcona będzie stosowaniu sprawdzonego narzędzia dla kształtowania kultury i ładu w przestrzeni, jakim jest konkurs architektoniczny i urbanistyczny. Dyskusja skoncentruje się na aktualnym stanie wyłaniania projektów do realizacji w sektorze publicznym, aspektach prawnych oraz praktyce w organizowaniu i przeprowadzaniu konkursów.

 

Inwestycje publiczne są szansą na dobrą architekturę i wartościowe przestrzenie publiczne. Podczas Forum Konkursów Architektonicznych pragniemy wskazać najlepsze przykłady takich właśnie realizacji, które powstały w wyniku rozstrzygniętych konkursów. Forum będzie również okazją do dialogu pomiędzy Zamawiającym – Inwestorem – Użytkownikiem – Architektem.

 

Kluczowym zadaniem wydarzenia będzie wspólnie wypracowany sposób postępowania dla znalezienia możliwie najprostszych i najbardziej klarownych procedur, aby konkurs stał się optymalną i powszechną metodą uzyskiwania najlepszych rozwiązań architektonicznych oraz udzielania zamówień publicznych.

 

Pierwszy dzień wydarzenia odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury
i Rozwoju, natomiast drugi w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

 

Do udziału w debacie zaproszeni zostali przedstawiciele Rządu RP, urzędnicy wyższego szczebla, samorządowcy, specjaliści z dziedziny prawa zamówień publicznych oraz praktycy - architekci i urbaniści.

 

Wszystkich zainteresowanych tematem wydarzenia zapraszamy na śniadanie prasowe w pierwszym dniu Forum Konkursów Architektonicznych, o godzinie 9:30 w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Prosimy o potwierdzenie obecności pod adresem fka@sarp.org.pl.

 

 

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, planowane na dzień 27.06 Śniadanie Prasowe organizowane w ramach Forum Konkursów Architektonicznych zostało odwołane.

 

Za zmiany w programie uprzejmie przepraszamy.

 

Transmisję z Forum Konkursów Architektonicznych można zobaczyć on-line na stronach:

www.mir.gov.pl/transmisje

lub

http://www.mir.gov.pl/ministerstwo/Serwis_prasowy/transmisje/strony/transmisje_lista.aspx

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Duravit

Equitone

Dallmer
Bolix

KER3MR
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę