Dwie wystawy - SARP O. Częstochowa

Data dodania: 26.09.2006 | Aktualizacja: 26.09.2006, 00:00:00

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie przedstawia 2 wystawy zorganizowane przez Stowarzyszenie, wystawiane w Ratuszu Miejskim (na poddaszu) Al. NMP 45 A w Częstochowie.

 1. Pierwsza wystawa z nowego cyklu wystaw naszego Stowarzyszenia „Młodzi w architekturze” pod nazwą „Uwaga, uwaga nadciąga Najmłodsza Polska Architektura”.
  21 młodych architektów, niedawnych absolwentów uczelni architektonicznych z całego kraju, pochodzących w większości z naszego miasta lub z nim związanych prezentuje swoje prace studenckie, projekty dyplomowe, pierwsze realizacje, w tym prace dotyczące Częstochowy. Wielu z wystawiających architektów obecnie pracuje poza Częstochową, a nawet poza krajem, ale nadal identyfikują się z naszym miastem.
  Wystawa ta jest dopełnieniem działalności twórczej architektów dojrzałych, których twórczość pokazujemy i nagradzamy co dwa lata w cyklicznym Konkursie „Primulus” Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Częstochowa.
  Intencją organizatora jest przedstawienie procesu kształtowania się „młodej” myśli architektonicznej.
  Wystawę można oglądać w dniach: 20 września – 20 października 2006 r.
 2. Druga wystawa to bardzo interesująca wystawa ze względu na wyjątkowy temat: architektura domów na wodzie, prezentująca najciekawsze, nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe ogólnopolskiego Konkursu architektonicznego na projekt koncepcyjny „Domu na wodzie” 2006 r. oraz plansze ukazujące historyczne domy na wodzie we Wrocławiu z początku XX wieku, a także plansze ukazujące współczesne domy na wodzie zrealizowane w świecie oraz budowę pierwszego domu na wodzie w Polsce we Wrocławiu.
  Organizatorzy konkursu: Fundacja Animatica – Szczecin, współpraca: SARP Oddział Szczecin, Instytut Architektury i Planowania Przestrzennego Politechniki Szczecińskiej, Firma Knauf.
  Na konkurs wpłynęła wyjątkowo duża ilość prac: ok. 104. Wystawa cieszy się wielkim zainteresowaniem: wystawiana była m. in. jako wystawa plenerowa na Rynku Wrocławskim i na Kongresie Urbanistyki Polskiej we Wrocławiu (sierpień-wrzesień 2006 r.).
  Obecnie prezentowana wystawa p.n. „Domy na wodzie” w Ratuszu Miejskim to wystawa prac wystawionych na Rynku Wrocławskim przygotowana przez p. Kamila Zarembę „Domy na wodzie” i Fundację „Animatica” – Szczecin.
  Strony internetowe dot. konkursu: www.animatica.org www.domynawodzie.pl
  Wystawę można oglądać w dniach: 20 września – 15 października 2006 r.
  Serdecznie zapraszam na nasze wystawy
  w Ratuszu Miejskim

arch. Małgorzata Kołodziejska
Prezes Oddziału SARP w Częstochowie

Udostępnij na:

REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Wienerberger
Powrót na górę