Cykl szkoleń SARP

Data dodania: 10.10.2017 | Aktualizacja: 10.10.2017, 21:56:12

Stowarzyszenie Architektów Polskich rozpoczęło cykl szkoleń adresowanych przede wszystkim do Członków SARP - Sędziów Konkursowych SARP, kandydatów na Sędziów Konkursowych SARP, sekretarzy organizacyjnych konkursów, organizatorów konkursów. Jednak również zależy nam na udziale w Seminarium przedstawicieli Zamawiających Publicznych, szczególnie tych z nich, którym konkurs, a ogólniej wybór architekta w oparciu o kryterium jakości w sektorze publicznym, jest bliski i na nim oraz na współpracy z SARP, organizacją o ponad stuletnim doświadczeniu w przeprowadzaniu i sędziowaniu konkursów, swoje działania na polu zamówień„ publicznych na usługi architektoniczne zamierzają oprzeć. 

Cykl seminariów szkoleniowych to:

Cykl seminariów to przedsięwzięcie, ze względu na ograniczenia natury organizacyjnej, zamierzone na zaledwie 4 wydarzenia w tym roku. Seminaria zaplanowaliśmy w tych miastach w Polsce, gdzie współpraca SARP - EBOR - MIASTO ma największy potencjał powodzenia. 

W bieżącym roku są to Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów i Wrocław.

Pierwsze z nich odbyło się w Szczecinie 10.04.2017. Zaowocowało nadspodziewanie dużym odzewem oraz bardzo dalekim zwiększeniem zainteresowania zamawiających współpracą z Oddziałami SARP. Oddział Szczeciński SARP rozpoczął i z sukcesem sfinalizował rozmowy z lokalnym samorządem n/t porozumienia o stałej współpracy, gdzie znalazło się miejsce na ustalenia co do treści najwrażliwszych ustaleniach w regulaminach konkursów, a także w/s możliwej współpracy z EBOR i SARP w elektronizacji postępowań, w tym konkursowych. 

Następne seminarium odbyło się w Bydgoszczy w dn. 29.05.2017 i tak jak poprzednie wzbudziło duże zainteresowanie lokalnych władz, intesyfikując relacje z SARP, a całkiem niedawno, w dn. 08.09.2017 odbyło się seminarium w Rzeszowie, już wzbogacone filmem "The Competition", gromadząc z kolei grono koleżanek i kolegów z ościennych oddziałów. 

Z konieczności seminaria nie będą mogły być‡ w każdym oddziale SARP. Apeluję więc, by chętni wzięli pod uwagę, że dojazd do miejsca każdorazowo ogłaszanego jako miejsce seminarium jest wpisany w jego istotę, gdyż może zabraknąć szans by odbyło się bliżej. Szczególnie zachęcam do tego oddziały SARP położone stosunkowo blisko. Patrząc przez pryzmat jakości sędziowania, może to prowadzić do bezpośredniego kontaktu i współpracy w zakresie uczestnictwa pomiędzy Oddziałami SARP, do czego zachęcam. 

Zapraszamy równie gorąco przedstawicieli zamawiających publicznych organizujących konkursy, z którymi Oddziały SARP współpracują. Ich obecność wnosi do przebiegu seminarium istotny wkład innego, nie zawsze po prostu odwrotnego, punktu widzenia na te same problemy organizacji i rozstrzygania konkursów.

Zapraszam wszystkich serdecznie.
Jacek Lenart
Wiceprezes SARP

SEMINARIUM STOWARZYSZENIA ARCHITEKTӓW POLSKICH SARP
KONKURS ARCHITEKTONICZNY W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH 2017
NOWE WYZWANIA, STARE PROBLEMY
ORGANIZACJA I SʘDZIOWANIE – NAJLEPSZE PRAKTYKI
WROCŁAW, 23.10.2017

Goście:

MIEJSCE: 
MUZEUM ARCHITEKTURY, UL. BERNARDYŃSKA 5, WROCŁAW                             

TERMIN:
23.10.2017, g.9:30 -15:30

PROGRAM 

oraz projekcja:
film dokumentalny "The Competition" 

Szczegółowy program seminarium będzie dostarczony uczestnikom.

ORGANIZATOR:
STOWARZYSZENIE ARCHITEKTÓW POLSKICH SARP ZARZĄD GŁÓWNY
oraz
Oddział Wrocławski SARP. 

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW:
Oddział Wrocławski STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH SARP.
adres: Rynek - Ratusz 25, e-mail: <wroclaw@sarp.org.pl>, kom. 603 260 426
sekretariat O/Wrocław: p. Anna Gawlik

DECYDUJE TERMIN ZGŁOSZENIA, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

NABYWANE KWALIFIKACJE:
Uczestnikom członkom SARP, którzy odbędą szkolenie w trakcie seminarium, a którzy zgłoszą podczas rejestracji chęć potwierdzenia tego faktu, będzie wydany imienny certyfikat.

ODPOWIEDZIALNI:
Jacek Lenart, Wiceprezes ZG SARP
Daria Kieżun, Prezes Oddziału Wrocławskiego SARP

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę