9 lipca (czwartek) w Muzeum Architektury - "Pociągnij króla za wąsy!"

Data dodania: 03.07.2009 | Aktualizacja: 03.07.2009, 00:00:00

Projekty placów zabaw rzadko kiedy doczekują się wystawy, a przecież niesłusznie. Dobry projekt placu zabaw nie będzie traktowany w kategorii inwestycji, ale na pewno stanowi nie lada wyzwanie dla wyobraźni.

Na pomysł stworzenia dzieciom wyjątkowego placu zabaw wpadło Muzeum Pałac w Wilanowie. Przygotowali oni konkurs, w którym chodziło o stworzenie specjalnej przestrzeni w parku okalającym pałac, w której dzieci poprzez zabawę mogłyby przygotowywać się do bardziej dojrzałego zwiedzania rezydencji królewskiej. Wilanowski Park Zabaw miał być w założeniu innowacyjny, zagadkowy i integracyjny. Konkurs skierowany został do studentów ASP, Wydziałów Architektury i Architektury Krajobrazu. Powstało wiele wspaniałych projektów, z których 7 zostało nagrodzonych. Właśnie te projekty będzie można od 10 lipca 2009 zobaczyć w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że okażą się one inspiracją dla wrocławskich podwórek i ogrodów.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Pociągnij króla za wąsy", który odbędzie się 9 lipca 2009 roku o godz. 17.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Duravit

Equitone

Dallmer
Bolix

KER3MR
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet Duravit Equitone Fakro Kone OWA Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę