30.08. poniedziałek godz. 19.00 Warszawa Powiśle Arsen 100

Data dodania: 26.08.2010 | Aktualizacja: 26.08.2010, 00:00:00

Klubokawiarnia Warszawa Powiśle wraz z rodziną Arseniusza Romanowicza i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, serdecznie zaprasza na spotkanie w dniu setnych urodzin architekta.

Będzie to okazja do wspomnień o architekcie, który wraz z Piotrem Szymaniakiem był autorem stacji i przystanków przy warszawskiej linii średnicowej, w tym dolnego pawilonu kasowego przy ulicy Kruczkowskiego, w którym obecnie mieści się Klubokawiarnia Warszawa Powiśle.

Tytuł spotkania pochodzi od zdrobnienia jakim zwracali się do Arseniusza Romanowicza przyjaciele. Osoba Arseniusza Romanowicza zostanie przedstawiona w oparciu o fotografie z albumów udostępnionych przez jego rodzinę. Głos zabiorą osoby, które razem z Arseniuszem Romanowiczem tworzyły architekturę. W programie ponadto małe niespodzianki.

Spotkanie zapowiada "Wystawę średnicową" - ekspozycję o architekturze warszawskiej średnicowej linii kolejowej, która odbędzie się w październiku 2010 na przystanku Warszawa Powiśle,- w ramach organizowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie festiwalu Warszawa w budowie.

Termin: poniedziałek 30 sierpnia 2010 roku godz. 19:00

Miejsce: Klubokawiarnia Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3B

Udostępnij na:

REKLAMA
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę