16 czerwca o godzinie 19.00 Towarzystwo Projektowe w przestrzeni publicznej

Data dodania: 13.06.2011 | Aktualizacja: 13.06.2011, 00:00:00

Wernisaż wystawy z okazji 20lecia istnienia pracowni odbędzie się 16 czerwca o godzinie 19ej w salonie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Pałac
Czapskich.

WYSTAWA TOWARZYSTWA PROJEKTOWEGO W SALONIE AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE
czas: 16.06 – 8.07. 2011
miejsce: Salon Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 5

Towarzystwo Projektowe w przestrzeni publicznej (20 lat)

Retrospektywa jednego z najbardziej znanych biur projektowych w Polsce, zorganizowana z okazji 20-lecia działalności. Miejski System Informacji w Warszawie, meble na Krakowskim Przedmieściu, fotele dla Noti, informacja wizualna dla Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, wnętrza siedziby Agory, wnętrza filharmonii we Wrocławiu, ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, a także modernizacja Dworca Centralnego – to tylko wybrane projekty, które zmieniają przestrzeń publiczną.

Wystawa Towarzystwa Projektowego nie jest, z założenia twórców, tradycyjną prezentacją dizajnerskich przedmiotów, ani też podsumowaniem działalności. Jest raczej pokazaniem miejsc, sytuacji i kontekstów w jakich funkcjonują ich projekty.
Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski poprosili różnych twórców o zinterpretowanie tych projektów w przestrzeni publicznej Warszawy, Bielska-Białej i Wrocławia przy pomocy właściwych dla nich środków wypowiedzi. Tematem prezentacji jest więc codzienność, spontaniczne działania, wizualny przypadek, a czasami także destrukcja. Projekty weryfikowane na co dzień przez tysiące użytkowników, zostały
w ramach wystawy zweryfikowane po raz kolejny poprzez autorskie kreacje i obecność w galerii.

Autorami prezentacji są: Para-buch - Zofia Konarska, Katarzyna Minasowicz (Miejski System Informacji w Warszawie, projekt informacji wizualnej i mebli miejskich dla Bielska-Białej), Kolektyw 12 Plemion (Projekt wnętrz nowej siedziby AGORY SA, projekt informacji wizualnej dla Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego), Juliusz Sokołowski (wyposażenie Krakowskiego Przedmieścia - kiosk, słup ogłoszeń, wiata przystankowa, ławki, kosze, stojaki na rowery, ławka chopinowska),
Miasto w Komie (projekt modernizacji Dworca Centralnego, wyposażenie Krakowskiego Przedmieścia), Platige Image (projekt wnętrz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu), Wojciech Piwowarczyk / Towarzystwo Projektowe („Witacze” – koncepcje wjazdów do Warszawy).
Wystawie towarzyszy niecodziennik Towarzystwa Projektowego – „Goniec Projektowy” pod redakcją Bogny Świątkowskiej, według Projektu Macieja Buszewicza.
Towarzystwo Projektowe istnieje od 1991 roku. Założył je Jerzy Porębski wraz z Markiem Goeblem i Wojciechem Stefaniakiem, w latach 1994-2004 wspólnikami byli Marek Goebel , Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski i Michał Stefanowski. Od 2007 tworzą je Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski z zespołem współpracowników. Laureaci wielu nagród w kraju i zagranicą, między innymi: ICSID KYOTO AWARD ’83, KAI World Scissors and Shears Design Competition, Nagoya ’89, DESIGN THE FUTURE Competition, Tokyo ‘89, I nagroda w konkursie na nowe kioski RUCH, 1993, Design Distinction I.D. Magazine za Miejski System Informacji w Warszawie, U.S.A., 1998, złoty medal na Targach Poznańskich, 2003, nagroda Ministra Infrastruktury, 2003, nagroda „Produkt roku 2005” za zestaw mebli SLIM dla firmy Noti, I nagroda w konkursie na wiaty przystankowe dla Warszawy, 2006.

Grzegorz Niwiński (dyplom na WWP ASP w Warszawie, 1983) jest adiunktem i prodziekanem na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie.
Jerzy Porębski (dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej,1980 i WWP ASP w Warszawie,1982) jest profesorem i dziekanem na
Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie.
Obaj są członkami Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych należącego do międzynarodowej organizacji projektantów BEDA.

Towarzystwo Projektowe
ul. Jaworzyńska 8 lok. 7
00-634 Warszawa
tel. (22) 825 55 55
fax (22) 825 69 69
e-mail: tepe@tepe.pl
www.tepe.pl

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Partnerzy SARP:
Bolix Bruk-Bet D+H Duravit Equitone Fakro Kone OWA Polflam Reynaers Aluminium Semmelrock Wienerberger
Powrót na górę